جشنواره فجر 35

خبر و گزارش

بازگشت
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

گزارش لحظه به لحظه برگزیدگان جشن سینمای ایران

«چند متر مکعب عشق» جوایز را درو کرد

در هفدهمین جشن سینمای ایران که از ساعاتی پیش در عمارت مسعودیه در حال برگزاری‌ست، تا به حال رقابت جالبی بین آثار کارگردانان جوان در جریان بوده و این فیلم‌ها بیشترین سهم را از جوایز داشته‌اند. بخصوص دو فیلم «چند متر مکعب عشق» و «در دنیای تو ساعت چند است؟» شانه به شانه هم پیش می‌رفتند که در نهایت فیلم جمشید محمودی بیشترین جوایز از جمله بهترین بازیگری مرد نقش اصلی و مکمل، فیلمنامه، کارگردانی و فیلم را به دست آورد.
2015-09-11 23:45:46 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

پوشش زنده هفدهمین جشن سینمای ایران/ 4

جای بهرام بیضایی خالی!

در جریان اهدای جوایز هفدهمین جشن سینمای ایران تا کنون اتفاقات جالبی افتاده است، از تبریک هنرمندان به یکدیگر تا یادآوری جای خالی هنرمندان بزرگی چون بهرام بیضایی...
2015-09-11 22:34:48 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

پوشش زنده هفدهمین جشن سینمای ایران/ 3

بهترین پوستر، آنونس و عکس معرفی شدند

پس از پخش کلیپی در رابطه با درگذشتگان تازه سینمای ایران، علی طباطبایی و ایرج کریمی،برگزیدگان بهترین پوستر و عنوان بندی انتخاب شدند. دیپلم افتخار بهترین پوستر و عنوان بندی به فراز اسکندری برای «رخ دیوانه» اهدا شد. همچنین بهترین طراحی پوستر به بابک یادگاری برای پوستر فیلم «ماهی و گربه» تعلق گرفت.
2015-09-11 21:45:37 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

پوشش زنده هفدهمین جشن سینمای ایران/ 2

اسعدیان: اسناد داوری‌ها موجود است!

آی سینما: همایون اسعدیان دبیر هفدهمین جشن سینمای ایران به عنوان اولین سخنران، ابتدا یاد ایرج کریمی منتقد و فیلمساز سینمای ایران را گرامی داشت و پس از آن خبری از سوی یک خبرگزاری را که به تحت فشار بودن داوران خانه سینما برای نتیجه گیری در مورد نامزدها اشاره کرده بود را تکذیب کرد. به گفته اسعدیان تمام سندها در این باره موجود است و و نتیجه های امشب همان رای اصلی داوران این دوره است.
2015-09-11 21:40:13 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

پوشش زنده هفدهمین جشن سینمای ایران/ 1

مراسم با چهل دقیقه تاخیر آغاز شد

آی سینما: هفدهمین جشن سینمای ایران امشب در عمارت مسعودیه با چهل دقیقه تاخیر آغاز شده است. به جز حضور اصغر فرهادی در دقایق ابتدایی جشن، در این مراسم اولین نکته ای که جلب توجه می کند، حضور افراد عادی به جای اهالی سینماست.
2015-09-11 21:14:33 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

ضیافت روز ملی سینما به روایت تصویر

گردهمایی هنرمندان و مدیران در سعدآباد

در مهمانی شب گذشته اهالی سینما و مدیران در کاخ سعدآباد به مناسبت روز ملی سینما، چهره‌های شاخصی حضور داشتند و کنار هم قرار گرفتن آنها جالب توجه بود. از مسعود کیمیایی و جمشید مشایخی و ناصر ملک‌مطیعی تا چهره‌های شاخص سینمای این روزها و البته مدیران سابق و فعلی گردهم آمده بودند تا نشان دهند سینمای ایران علی‌رغم مشکلات و فشارها همچنان نفس می‌کشد و به مسیر خود ادامه می‌دهد.
2015-09-11 17:53:22 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

ضیافت سینماگران در آستانه روز ملی سینما

جنتی: اگر «ناتماشاگر» وجود دارد، مخاطب امروز سینماست

شب گذشته، 19 شهریور ماه کاخ سعدآباد میزبان اهالی سینما و علاقه‌مندان بود. ­در این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمعی دوستانه درباره اتفاقات اخیر سینمای ایران توضیحاتی داد، همچنین رئیس سازمان سینمایی ومدیرعامل خانه سینما نیز در آستانه روزملی سینما، اظهار نظرهای متفاوتی درباره وضعیت سینمای ایران داشتند.
2015-09-11 16:44:51 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

همه آنچه درباره درباره اپیزود هشتم «جنگ‌های ستاره‌ای» فاش شده

جنگ ستارگان در جزیره مخفی

در حالی که تنها سه ماه به اکران قسمت هفتم سری فیلم‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» با عنوان «نیروها برمی‌خیزند» باقی مانده، کمپانی دیسنی برای آغاز تولید قسمت هشتم این مجموعه آماده می‌شود. رسانه‌ها پیش از این به نقل از بنیسیو دل تورو اعلام کرده بودند قسمت هشتم «جنگ‌های ستاره‌ای» از ماه مارس فیلمبرداری می‌شود، ولی حالا به شکل رسمی اعلام شده که تا یکی دو هفته دیگر و از اواخر ماه سپتامبر فیلمبرداری فیلم هشتم آغاز خواهد شد.
2015-09-11 15:24:13 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

راه‌اندازی اینستاگرام «آی سینما»

صفحه اینستاگرام «آی سینما» راه‌اندازی شد و کاربران این شبکه می‌توانند از این پس اخبار، تصاویر و ویدئوهای سینمای ایران و جهان را در اینستاگرام هم دنبال کنند. اینستاگرام آی سینما علاوه بر انتشار اخبار سایت، بخش‌های متنوع دیگری هم دارد که با توجه به ویژگی‌های این شبکه اجتماعی طراحی شده است.
2015-09-11 13:44:28 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴

جشنواره فیلم تورنتو افتتاح شد

از تشویق بی‌امان مایکل مور تا درخشش دوباره جیلنهال

چهلمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کانادا پنج‌شنبه شب گذشته در سالن 2 هزار نفری «پرینس آو ولز» برگزار شد. در شب افتتاحیه فیلم «تخریب» با نقش‌آفرینی جیک جیلنهال و در پی آن، تازه‌ترین مستند مایکل مور با عنوان «محل یورش بعدی کجاست» به نمایش درآمدند. مور پس از نمایش فیلم خودگفت: «آن‌قدر از تماشای فیلم در کنار این تماشاچیان هیجان‌زده شده‌ام که دارم می‌لرزم.»
2015-09-11 13:41:24 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴

حرف‌های فرهاد جم به بهانه پخش مجدد مسابقه «راز سیب»

هیچ برنامه‌ای بعد از دو دهه جذابیت سابق را ندارد

«راز سیب» مسابقه تلویزونی هیجان‌انگیزی بود که در سال 74 با اجرای فرهاد جم جوان به روی آنتن شبکه 3 می رفت. این برنامه خاطره انگیز چند روزی است که از شبکه «نسیم» در بخش «هیجان در ساعت صفر» پخش می شود. در همین ارتباط فرهاد جم مجری این برنامه خاطره انگیز به آی سینما می‌گوید مخاطب امروز شباهتی با مخاطب بیست سال گذشته ندارد.
2015-09-10 19:48:36 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴

احسان کرمی باز هم مجری جشن سینمای ایران شد

نوستالژی جشن پانزدهم!

آی‌سینما: هفدهمین جشن سینمای ایران سه نقطه اشتراک با جشن پانزدهم دارد. کارگردان بودن مازیار میری نکته جدیدی نیست، اما عمارت مسعودیه محل اختتامیه و جشن نهایی است و مجری جشن هم احسان کرمی خواهد بود. در آستانه روز ملی سینما، مرور یکی دو حاشیه در جشن پانزدهم خالی از لطف نیست.
2015-09-10 19:35:53 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴

علی معلم و «شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران» در گفت‌وگو با آی سینما

پول کثیف وارد سینمای ایران شده است

«شورای راهبردی تحقیق و توسعه سینمای ایران» نام تشکلی است که روز گذشته اعلام موجودیت کرد. علی معلم که یکی از اعضای این تشکل است درباره مسائل و بحث هایی که قرار است در این شورا در دستور کار قرار گیرد، به آی سینما توضیح می‌دهد و می‌گوید این شورا قصد دارد به دور از منافع شخصی اعضا به بررسی مشکلات سینمای ایران بپردازد.
2015-09-10 12:29:18 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

فیلم‌های مهم اکران پاییز 2015 / بخش دوم و پایانی

به استقبال مدعیان بازی اسکار

آیدا تدین- آی‌سینما: دیروز بخش اول گزارش گاردین که به معرفی مهم‌ترین فیلم‌های پاییز پرداخته منتشر شد. امروز، بخش دوم این گزارش با معرفی فیلم‌هایی نظیر «عشاء شیطانی» با بازی جانی دپ، سری جدید «جنگ‌های ستاره‌ای» با حضور هریسون فورد، «استیو جابز» با نقش‌آفرینی مایکل فاسبندر و ... به پایان می‌رسد. نمایش فیلم‌های پیش‌رو، بی‌شک تاثیر بسزایی در تعیین نامزدهای نهایی هشتاد و هشتمین دوره جوایز اسکار (2016) خواهد داشت.
2015-09-09 20:14:41 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

انتقاد رسانه نزدیک به مدیران دولت قبل از «هنر و تجربه»

ایوبی قصد ترویج روش‌های شکست‌خورده سینمای اروپا را دارد!

آی‌سینما: حجت‌الله ایوبی در آخرین مصاحبه خود با سایت هنر و تجربه، در آستانه یک‌سالگی فعالیت این گروه سینمایی، آن را عامل فعالیت و احیای بخش مهمی از سینمای ایران دانسته است که اگر خاموش می شد سینمای ملی افول می‌کرد. این اظهار نظر درباره گروهی که به اذعان بسیاری از سینماگران تاثیرات موفق و مثبتی در سینما داشته، چندان به مذاق رسانه‌های نزدیک به مدیران پیشین سینما خوش نیامده و آن را دست‌مایه اعتراض و انتقاد به رئیس سازمان سینمایی قرار داده اند.
2015-09-09 19:37:50 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

ایوبی مهمان «خندوانه» شد

با نزدیک شدن به روز ملی سینما، روابط عمومی برنامه «خندوانه» از حضور حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در این برنامه خبر داد. ایوبی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در دو سال گذشته فعالیت‌هایش مدام در سازمان سینمایی خبرساز بوده است. روز ملی سینما 21 شهریور ماه است.
2015-09-09 18:24:17 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

تهیه‌کننده «بازمانده» از تبدیل فیلم سیف‌الله داد به سریال انیمیشین بی‌خبر بوده است

محمدی: این هم یک بی‌اخلاقی دیگر!

آی‌سینما: ساخت سریال انیمیشنی بر اساس فیلم «بازمانده» ساخته مرحوم سیف‌الله داد به اتمام رسیده و در مرحله دوبله قرار دارد و به زودی پخش خواهد شد. این خبر در حالی منتشر شده است که منوچهر محمدی تهیه‌کننده فیلم «بازمانده» به آی سینما می‌گوید از ساخت این انیمیشن اطلاعی ندارد و هیچ‌گونه هماهنگی صورت نگرفته است.
2015-09-09 17:48:04 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

ستاره اسکندری به آی سینما از بازی در «دندون طلا» بعد از 16 سال می‌گوید

مدیون اعتماد میرباقری هستم

این روزها مینی سریال «دندون طلا» به قسمت چهارم رسیده و اگر از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها پرس‌ و جو کنید متوجه استقبال از آخرین ساخته داوود میرباقری می شوید. بازی در نقش نیر، دختری که قصه بر محور زندگی او می‌چرخد، به عهده ستاره اسکندری است که 16 سال پیش در اولین تجربه‌اش در صحنه تئاتر آن را اجرا کرد. اسکندری با گذشت این‌همه سال باز هم توانسته است از پس بازی در نقش این دختر آشنا برآید. او معتقد است نتیجه کار این‌بار آنقدر درخشان بود که خستگی‌ او را رفع کرده است.
2015-09-09 16:35:45 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

صابری: تکلیف سینماهای متخلف را روشن می‌کنیم

انتقاد پخش‌کننده «محمد رسول‌الله» از عرضه بلیت‌های رایگان

محمد رضا صابری مدیر عامل شرکت «نورتابان» که مسئولیت تولید و پخش فیلم «محمد رسول الله» را به عهده دارد به خبر آی سینما مبنی بر تخفیف بلیت های این فیلم به نهادهای دولتی در سینما فلسطین واکنش نشان داد و گفت تا هفته آینده تکلیف این سینماها را روشن می‌کند.
2015-09-09 16:07:03 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۴

شرکت نکردن جنتی و ایوبی در جشن‌های اصناف سینمایی

غیبت‌های معنادار؟

در حالی که وزیر فرهنگ و ارشاد و رئیس سازمان سینمایی بعد از دو سال همچنان بازگشایی خانه سینما را از دستاوردهای مهم خود می‌خوانند و از آن دفاع می‌کنند، به نظر می‌رسد غیبت این دو مدیر فرهنگی در جشن‌هایی که مجموعه اصناف سینمایی برگزار کرده‌اند، به علامت سوال بزرگی تبدیل شده است. جمعه شب که مراسم اصلی هفدهمین جشن سینمای ایران برگزار خواهد شد، علی جنتی و حجت‌الله ایوبی باید شرکت کنند و منتظر شنیدن برخی انتقادها باشند...
2015-09-09 15:47:12 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید