خبر و گزارش

بازگشت
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

پروژه سینمایی «اچ‌بی‌او» با حضور مجری سرشناس

اپرا وینفری در «زندگی جاودانه هنریتا لاکس»

اپرا وینفری به عنوان ستاره اصلی درام سینمایی «زندگی جاودانه هنریتا لکس» جلوی دوربین می‌رود. این پروژه که سال‌هاست در مرحله پیش‌تولید قرار دارد، روایتگر ماجرای تاثیر جاودانه‌ای است که هنریتا لاکس زن دو رگه افریقایی-امریکایی در تاریخ علم از خود به جا می‌گذارد و با اقتباس از کتاب پرفروشی به همین نام ساخته خواهد شد.
2016-05-03 16:08:39 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

افشاگری بی‌سابقه مرکز امور نمایشی سیما علیه مدیر سابق تلویزیون

به پروژه‌هایی که فیلم‌نامه ندارند، یک میلیارد داده‌اید!

تاجبخش فناییان در مدتی که مسئولیت پروژه‌های الف ویژه صدا و سیما از او گرفته شده؛ انتقادات بسیاری به سیاست‌ها و تولیدات جدید تلویزیون وارد کرده است. سازمان صدا و سیما هم برای اولین‌بار تصمیم گرفته دست به یک افشاگری رسمی علیه مدیر پیشین تلویزیون بزند. به جز چالش‌های جدی در زمان مدیریت فناییان، در این نامه از یک میلیارد تومان‌هایی که در زمان او به پروژه‌های بی فیلم‌نامه داده شده نیز پرده برداشته شده است.
2016-05-03 15:45:12 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

دفاع مدیر شبکه نسیم از «دورهمی» و دیگر تولیدات تلویزیون

از روی ناآگاهی به برنامه‌های ما می‌گویند تقلیدی!

مدیر شبکه در مورد صفت تقلیدی بودن برخی برنامه‌های این شبکه نظر جالبی دارد. کرمی معتقد است استفاده از تجربه‌های دیگران به منزله کپی برداری نیست و برخی افراد از روی نا آگاهی نسبت تقلید به برخی از برنامه‌های شبکه «نسیم» می‌دهند.
2016-05-03 13:48:47 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

با رای رییس آژانس پناهندگان

کیت بلانشت سفیر حسن نیت سازمان ملل شد

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، کیت بلانشت بازیگر استرالیاییِ برنده اسکار را به عنوان جدیدترین سفیر حسن نیت خود انتخاب کرد تا به افزایش آگاهی درباره رنج و گرفتاری پناهجویان در میانه بحران مهاجرت گسترده در سراسر جهان کمک کند. پیش از این، آنجلینا جولی دیگر ستاره سرشناس سینمای امریکا از سوی آژانس پناهندگان به این مقام منصوب شده بود.
2016-05-03 13:02:48 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

سرتیپی: اسم ده‌نمکی خودش تبلیغ است!

اکران «رسوایی 2» بدون تبلیغات ماهواره‌ای

در حالی که فیلم تازه مسعود ده‌نمکی «رسوایی 2»، از چهارشنبه این هفته روی پرده خواهد رفت، خبری از تبلیغات محیطی این فیلم یا اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها برای آن نیست. علی سرتیپی پخش‌کننده آن در گفت و گو با آی‌سینما، خبر از آغاز تبلیغات این فیلم از امروز می دهد و می‌گوید: «فکر می‌کنیم اسم خود آقای ده‌نمکی تبلیغی برای فیلم است.» نکته جالب این‌جاست که او تاکید می‌کند «رسوایی 2» تبلیغات ماهواره‌ای نخواهد داشت.
2016-05-03 07:19:47 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

با وجود اعتراض‌ سازندگان فیلم‌های پرفروش

اسعدیان: قانون اکران 7 هفته‌ای قطعا اجرا می‌شود

اولین جلسه شورای صنفی نمایش به ریاست همایون اسعدیان با حضور رضا میرکریمی، غلامرضا موسوی، محمد رضا فرجی و مجمد قاصد اشرفی به عنوان سران صنوف سینمایی برگزار شد. در این جلسه صحبت‌هایی در مورد افزایش قیمت بلیت‌ فیلم‌های سینمایی، قوت داشتن اکران‌های 7 هفته‌ای و بالا بردن کیفیت سالن‌های سینمایی مطرح شد.
2016-05-02 20:03:37 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

دو فیلم اجتماعی هم اضافه شدند

شش فیلم در صف اکران عید فطر

درحالی که پیش از این سازندگان چهار فیلم کمدی احتمال اکران در عید فطر را داده بودند، از میان سه پروانه نمایشی که روز گذشته برای سه فیلم «هلن»، «دختر» و «برادرم خسرو» صادر شده است؛ سازندگان دو فیلم دیگر نیز احتمال داده‌اند فیلمشان در عید فطر اکران شوند که با این‌حساب، فیلم‌های متقاضی برای نمایش در این زمان به 6 فیلم می‌رسد.
2016-05-02 19:54:50 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره مامور 007 بعدی

حمایت بازیگر سابق نقش جیمز باند از انتخاب ادریس البا

جرج لیزنبی بازیگر استرالیایی و ستاره سابق فیلم‌های جیمز باند از انتخاب ادریس البا برای بازی در نقش مامور 007 در قسمت بعدی این فرنچایز سینمایی پرطرفدار حمایت کرد. خودِ لیزنبی اولین‌بار 29 ساله بود که با فیلم «در خدمت سرویس مخفی ملکه» (1969) در نقش جیمز باند ظاهر شد و تا امروز به عنوان جوان‌ترین بازیگری که نقش این شخصیت داستانی را بازی کرده، شناخته می‌شود.
2016-05-02 19:36:06 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

حمله تند یک مدیر تلویزیون به سازندگان سریال‌ها

به خاطر دستمزد زیادتان عذرخواهی کنید، نه انجام کار!

این‌روزها زبان مدیران تلویزیون زبان اعتراض و انتقاد است! از اعتراض به دولت برای تامین نکردن مبلغی که آن را باعث ضعف آثار تولیدی می‌دانند؛ تا اعتراض به هنرمندانی که با این سازمان کار می‌کنند. به تازگی رحمان سیفی‌آزاد که چهار ماه است مدیریت را در مرکز امور نمایشی به دست گرفته، گفت و گویی جالب‌توجهی با روزنامه شرق انجام داده که در آن به عدم مسئولیت‌پذیری هنرمندان انتقادات تندی کرده و تمام تقصیرها را به‌ گردن آن‌ها انداخته است!
2016-05-02 17:57:13 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

انتقاد کاربران اینستاگرام از پست عزت‌الله ضرغامی

دوره مدیریت شما دوران خفقان موسیقی در صدا و سیما بود!

عزت الله ضرغامی دو روز پیش ویدیویی از ساز زدن دو جوان در خیابان منتشر کرد و از وزارت ارشاد درخواست کرد که به بررسی این پدیده بپردازد چون برای جوانان مستعد نان شب از همه چیز مهم‌تر است. اما بعد از انتشار این پست بیشتر دنبال کنندگان صفحه رییس سابق سازمان صداوسیما با نوشتن کامنت‌های انتقادی، عزت الله ضرغامی را در زمینه ضربه به موسیقی مقصر دانستند!
2016-05-02 17:22:58 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

کیت هرینگتن و سازندگان «بازی تاج و تخت» به حرف آمدند

نقطه جوش!

هشدار: این مطلب حاوی نکات مهمی درباره قسمت دوم فصل ششم «بازی تاج و تخت» است که داستان را لو می‌دهد. اگر بیننده سریال هستید و قسمت جدید را ندیده‌اید، این مطلب را نخوانید!
2016-05-02 16:00:51 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

در پی اعتراض جنجالی خانواده رییس جمهور پیشین امریکا

ویل فرل از بازی در نقش رونالد ریگان انصراف داد

درست دو روز بعد از آن که «ورایتی» برای اولین‌بار خبر حضور ویل فرل در نقش رونالد ریگان رییس جمهور سابق امریکا در یک پروژه کمدی را منتشر ساخت، بازیگر و کمدین 48 ساله امریکایی در پی خشم و اعتراض عمومی از حضور در این فیلم انصراف داده است. مایکل ریگان فرزند رییس جمهور سابق امریکا در واکنش به ساخت این فیلم با مضمون چالش پدرش با بیماری آلزایمر نوشته کسانی که در این پروژه دست‌اندرکار هستندU باید از خودشان خجالت بکشند!
2016-05-02 14:06:29 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

افشین هاشمی بعد از تجربه حضور در نمایش «طرب‌نامه»:

جغرافیا برای بیضایی عامل تعیین‌کننده نیست

افشین هاشمی که به تازگی در نمایش «طرب‌نامه» به کارگردانی بهرام بیضایی به روی صحنه رفته است، درباره این نمایش که در امریکا اجرا شد، توضیحاتی به آی‌سینما می‌دهد. هاشمی درباره احتمال بازگشت این کارگردان معتبر سینما و تئاتر به ایران می‌گوید که برای بیضایی جغرافیا تعیین‌کننده نیست و او هرجا که امکان ارائه‌ اثری داشته باشد، حضور می‌یابد. بتابراین به نظر می‌رسد همان‌طور که بیضایی قبلا اعلام کرده بود، تمایلی برای بازگشت به ایران ندارد.
2016-05-02 13:06:44 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

«کتاب جنگل» برای سومین هفته فاتح گیشه امریکا شد

شکست تازه واردها در برابر جنگلی‌ها

نسخه بازسازی‌شده «کتاب جنگل» در سومین هفته نمایش خود در سینماهای امریکای شمالی موفق شد 42.2 میلیون دلار بفروشد و برای سومین هفته پیاپی تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم گیشه در روزهای آخر هفته شود. استقبال تماشاگران و خانواده‌ها از جدیدترین تولید «دیزنی» همچنان به قدری گسترده و خیره‌کننده است که مجموع فروش افتتاحیه سه فیلم تازه اکران‌شده از جمله «کیانو»، «روز مادر» و «رچت و کلنک» هم نتوانست به پای ساخته جان فاورو برسد.
2016-05-02 12:51:52 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

حرف‌های قاسم‌خانی پس از جدایی از «دورهمی»

از این به بعد باید نام مدیری به عنوان کارگردان درج شود

برنامه «دورهمی» از ابتدای امسال در شبکه نسیم روی آنتن رفت. اما از همان ابتدا با یک غیبت بزرگ یعنی نبودن نام و نشان کارگردانش روبرو بود؛ البته مدتی نگذشت که روزنامه جام جم نام مهراب قاسم‌خانی را به عنوان کارگردان و سرپرست نویسندگان این مجموعه فاش کرد و همه چیز از همین‌جا شروع شد. پس از این موضوع و گزارش آی‌سینما این نویسنده حتی از حضور در لوکیشن هم منع شد و بالاخره از این برنامه خداحافظی کرد. تازه‌ترین حرف‌های او را بخوانید.
2016-05-02 12:47:56 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

تهیه کننده فیلم جدید عطاران در گفت‌و‌گو با آی‌سینما:

اصلاحیه‌های «دراکولا» به آن لطمه نمی‌زند

امروز اعلام شد که فیلم «دراکولا» رضا عطاران با 15 مورد اصلاحی برای دریافت نمایش مواجه شده است. اما علی سرتیپی تهیه کننده این فیلم در گفت‌وگو با آی‌سینما می‌گوید که «دراکولا» با اصلاحات زیادی مواجه نشده و پروانه نمایش می‌گیرد. به گفته او کمدی جدید عطاران احتمالا به عنوان یکی از فیلم‌های اکران عید فطر به روی پرده سینماهای کشور می‌رود.
2016-05-01 19:43:25 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

با محکوم کردن عقاید بازیگر برنده اسکار

گرامیداشت «روز جان وین» در کالیفرنیا لغو شد

بعد از استناد یک قانون‌گذار به اظهارات نژادپرستانه بازیگر برنده اسکار در سال 1971، طرح گرامیداشت «روز جان وین» در ایالت کالیفرنیا به تصویب نرسید. وین هشت سال پیش از مرگش با مجله «پلی بوی» گفت‌وگویی انجام داد و سیاهپوستان را مردمانی «وظیفه‌نشناس و بی‌مسئولیت» خواند. او همچنین گفته بود بومی‌های امریکا «خودخواه» بودند که نمی‌خواستند زمین‌هاشان را با مهاجران سفیدپوست سهیم شوند.
2016-05-01 19:35:46 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

رکورد ناامیدکننده برای نسخه جدید «شکارچیان روح»

منفورترین تیزر تاریخ یوتیوب!

نسخه بازسازی‌شده «شکارچیان روح» به کارگردانی پل فیگ که تا کم‌تر از سه ماه دیگر در سینماهای امریکای شمالی به نمایش درمی‌آید از همین حالا با واکنش منفی طیف وسیعی از مخاطبان روبه‌رو شده و بعد از انتشار اولین تیزر رسمی فیلم از سوی کمپانی سونی، رکورد منفورترین تیزر تاریخ وبسایت «یوتیوب» را به خود اختصاص داده است.
2016-05-01 18:36:47 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

مس میکلسن از تولید دوباره سریال پرطرفدار خبر داد

بازگشت «هانیبال» تا دو سال آینده

با وجود تصمیم غافلگیرکننده مدیران شبکه «ان‌بی‌سی» مبنی‌بر توقف ساخت ادامه «هانیبال» که سال گذشته به ناامیدی و سرخوردگی بسیاری از هواداران این سریال محبوب منجر شد، مس میکلسن بازیگر 50 ساله دانمارکی از احتمال ساخت فصل‌های بعدی «هانیبال» تا دو سه سال آینده خبر داده است.
2016-05-01 18:21:51 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

اعتراض سازندگان «من سالوادور نیستم» و پاسخ شورای صنفی نمایش

رکوردشکنی ممنوع!

فیلم «من سالوادور نیستم» که اکران آن از اسفندماه گذشته شروع شده بود، با گذراندن ده هفته به پایان زمان قانونی اکران خود رسیده، اما با 13 میلیارد و 800 میلیون تومان فروش همچنان قدرت جذب مخاطب دارد. تهیه‌کنندگان این فیلم در نامه‌ سرگشاده‌ای به پایان اکران این فیلم اعتراض دارند و می‌گویند برای آن که رکورد فروش یک فیلم دولتی شکسته نشود، حکم به پایان اکرانش داده شده است. اما سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با آی سینما این مساله را تکذیب می‌کند.
2016-05-01 13:42:43 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید