خبر و گزارش

بازگشت
چهارشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۵

چرا نظر مهرجویی درباره درمان کیارستمی عوض شد؟

داریوش مهرجویی دیروز در مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در کانون پرورش فکری همه را غافلگیر کرد، او جراح کیارستمی را قاتل خواند و خواستار محاکمه او شد. این در حالی است که او یک روز پس از درگذشت عباس کیارستمی، در یادداشتی نوشته بود با امید روحانی که دائما کنار این هنرمند بوده صحبت کرده و مسئله اشتباهات پزشکی یک شایعه است. با این حال رفتار امشب او کاملا با آنچه در 15 تیرماه نوشته متناقض بود.
2016-07-13 07:50:48 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

مراسم یادبود پرحاشیه برای فیلمساز فقید

مهرجویی: «پزشکان بی‌عرضه احمق» کیارستمی را کشتند

مراسم یادبودی که عصر امروز به مناسبت درگذشت عباس کیارستمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، به محل اعتراض شدید داریوش مهرجویی به پزشکان معالج کیارستمی تبدیل شد. او با فریاد و در میان تشویق حاضران به صراحت صحبت از کشته شدن کیارستمی به دست جراحان سخن گفت. او تعابیر تندی درباره پزشکان کیارستمی به کار برد که احتمالا تبعاتی در پی خواهد داشت.
2016-07-12 20:47:02 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

حمله بی‌سابقه شمقدری به مدیران و یک فیلمساز قدیمی

فرمان‌آرا که «شاهزاده قجری» است، در دولت ما اجازه فعالیت نداشت!

جواد شمقدری رییس سابق سازمان سینمایی به تازگی در مورد برخی از حواشی سینمای ایران گفته‌های عجیبی را مطرح کرده است. او می‌گوید در زمانی که او سکان‌‌دار سینمای ایران بوده ، ماهیانه تنها سه تا چهار میلیون تومان حقوق می‌گرفته است. او همچنین به عدم فعالیت هنری بهمن فرمان‌آرا در زمان ریاستش بر سازمان سینمایی اشاره و اعلام کرده در دولتی که متکی بر ارزش‌ها بود، جایی برای «شاهزاده قجری و دوست خاندان سلطنتی» نبوده است!
2016-07-12 18:08:29 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

بازیگر نقش اول زن فصل سوم «فارگو» مشخص شد

کری کوون ستاره سریال «بازماندگان/ The Leftovers» سریال شبکه اچ‌بی‌او در نقش شخصیت اصلی فصل سوم «فارگو» جلوی دوربین می‌رود. بازیگر 35 ساله که این روزها مشغول بازی در فصل پایانی «بازماندگان» است، به زودی در مقابل ایوان مک‌گرگور در فصل بعدی سریال محبوب شبکه اف‌ایکس که با نظارت برادران کوئن تهیه‌وتولید می‌شود، ایفای نقش خواهد کرد.
2016-07-12 17:43:02 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

مصاحبه آی سینما با عماد افروغ عضو جدید شورای پروانه نمایش

بین هنرمندان و مسئولان دیوار بی‌اعتمادی هست/ باید پای مجوز نمایش بایستیم

امروز لیست اعضای جدید شورای پروانه نمایش اعلام شد که یکی از غافلگیرانه‌ترین نام‌ها در این ترکیب جدید، عماد افروغ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هفتم و یکی از چهره‌های معتدل فرهنگی منسوب به اصولگرایان است. او در گفت‌وگو با آی سینما درباره نگاهش به فرهنگ و سینما از گذشته تاکنون و ایده‌هایش برای همکاری و گفت‌وگو با مجلس و سینماگران و البته شرط هایش برای تداوم حضور در شورای پروانه نمایش می‌گوید.
2016-07-12 17:12:21 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

«استفاده از ماهواره غیرقانونی است اما اکثریت مردم از آن استفاده می‌کنند»

علی جنتی: قانون منع استفاده از ماهواره باید اصلاح شود

در حالی که وجود قانون منع استفاده از ماهوراه و تبلیغ در آن، در ماه‌های گذشته باعث احضار چند تن از تهیه‌کنندگان سینمای ایران به دادگاه رسانه شده و حتی توقیف چند روزه فیلم «عادت نمی‌کنیم» را در پی داشته است. امروز علی جنتی در گفت‌وگو با سایت رسمی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرده اصلاح این قانون ضروری است و می‌توان از ماهواره برای تبلیغ کالای فرهنگی بهره برد.
2016-07-12 15:42:19 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

مذاکره یونیورسال با ستاره اسپانیایی

خاویر باردم در نقش دکتر فرانکشتاین یا هیولای فرانکشتاین؟

خاویر باردم بازیگر اسپانیایی که بعد از اتمام جشنواره فیلم کن به عنوان بازیگر اصلی پروژه جدید اصغر فرهادی اعلام شد، به‌تازگی برای بازی در نقش شخصیت «فرانکشتاین» در پروژه بازسازی فیلم‌های ترسناک «یونیورسال»، با تهیه‌کنندگان این استودیو وارد مذاکره شده است. اگر حضور بازیگر 47 ساله در این پروژه قطعی شود، بعد از تام کروز و راسل کرو او سومین ستاره سرشناسی است که به طرح بلندمدت استودیوی هالیوود مبنی‌بر بازسازی آثار کلاسیک ژانر وحشت می‌پیوندد.
2016-07-12 14:38:56 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

اعضای جدید شورای پروانه نمایش معرفی شدند

افزایش سهم اصولگرایان در صدور مجوز فیلم‌ها

بالاخره پس از مدت‌ها پیش بینی رسانه‌ها درست از کار درآمد و علی جنتی با اعلام حکم جدیدی اعضای جدید شورای پروانه نمایش را منصوب کرد. نکته جالب در احکام جدید تغییر پنج نفر از اعضای شورا، حضور دو مدیر مستعفی سابق بنیاد سینمایی فارابی در دوره ایوبی، حضور رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس و حضور دو سینماگر مورد تایید عموم است.
2016-07-12 14:16:06 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

انتقاد مقام نظام پزشکی از جریان سازی رسانه‌های خارجی

اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی کیارستمی فردا تشکیل می‌شود

با تشکیل کمپین پیگیری پرونده پزشکی عباس کیارستمی در فضای مجازی، این پرونده پزشکی در دستور کار سازمان نظام پزشکی قرار گرفت. بعد از گذشت چند روز از از دستور رییس سازمان نظام پزشکی برای پیگیری پرونده درمانی عباس کیارستمی، قائم مقام معاونت انتظامی این سازمان امروز اعلام کرد که فردا اولین جلسه علنی رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی با حضور پزشک معتمد این کارگردان فقید برگزار خواهد شد.
2016-07-12 13:59:13 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

اختصاصی آی سینما

مذاکره تهیه‌کنندگان با شورای امنیت ملی درباره تبلیغات ماهواره‌ای

پس از اتفاقی که برای فیلم «عادت نمی‌کنیم» افتاد، سینماگران در واکنش به تصمیم دادستانی تبلیغ فیلم‌های ایرانی در ماهواره‌ را فرصت مناسبی برای اطلاع‌رسانی و معرفی فیلم‌های ایرانی دانستند و حتی این استدلال در دیداری با رئیس جمهوری نیز بیان شد. یک منبع موثق به آی‌سینما می‌گوید که در حال حاضر مذاکرات تهیه‌کنندگان به شورای عالی امنیت ملی رسیده و آنها قصد دارند این نهاد بالادستی در حوزه امنیت را قانع کنند که تبلیغات ماهواره‌ای فیلم‌ها برای کشور ضرر ندارد.
2016-07-12 13:28:13 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵

مت دیمن درباره آینده نقش جیسن بورن:

مشکلی ندارم کسی جای من را بگیرد

مت دیمن ستاره مجموعه فیلم‌های «بورن» که تا کم‌تر از سه هفته دیگر با بخش پنجم این فرنچایز اکشن به سینماهای سراسر دنیا می‌آید، در مراسم فرش قرمز «جیسن بورن» در کره جنوبی حضور یافت و در گفت‌وگو با خبرنگاران صراحتا اعلام کرد با این که در آینده کسی جایگزین او برای بازی در نقش جیسن بورن شود، هیچ‌گونه مشکلی ندارد و به‌نظرش این امر اجتناب‌ناپذیر است.
2016-07-12 07:12:15 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

ضیاءالدین دری: شورای پروانه نمایش دو هفته جلسه نداشت/ ایوبی: بیشتر اعضای شورا عوض می‌شوند

ممیزان سینما قربانی فشارها بر سازمان سینمایی؟

امروز برخی از رسانه‌های نزدیک به خانه سینما و سازمان سینمایی اعلام کردند که محمد حسین لطیفی و ضیاالدین دری از عضویت در شورای پروانه نمایش کنار گذاشته شدند. ساعتی بعد رئیس سازمان سینمایی خبری مهم‌تر اعلام کرد و گفت بیشتر اعضای شورای پروانه نمایش به منظور «چرخش نخبگان» تغییر می‌کنند. از سوی دیگر دری به آی سینما خبر جالب‌تری می‌دهد؛ جلسات شورای پروانه نمایش به مدت دو هفته تعطیل بوده است.
2016-07-11 22:54:19 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

موسوی: مدیر پروژه «سینما آنلاین» را نمی‌شناسیم

مخالفت صنف تهیه‌کنندگان با اکران اینترنتی فیلم‌ها

درحالی که حسن نجفی از پروژه‌ای به نام «سینما آنلاین» و اکران فیلم‌های روی پرده به صورت آنلاین خبر داده، غلامرضا موسوی رئیس شورای عالی تهیه‌کنندگان با اظهار بی‌اطلاعی از چنین طرحی، آن را غیر عملی و غیر اصولی دانسته است. پیش از این هم این شورا از فیلم‌نت نیز به دلیل قرار دادن فیلم‌های شبکه نمایش خانگی در سایتش شکایت کرده بود و بعید به نظر می‌رسد با طرحی مثل سینما آنلاین موافقت کند.
2016-07-11 19:23:28 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

نگاهی دیگر به مراسم وداع با عباس کیارستمی

مردم در گرما آمدند، ولی بدرقه‌ای در کار نبود!

با گذشت 24 ساعت از برگزاری مراسم بدرقه و وداع با عباس کیارستمی از رو به روی کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان بهتر می‌توان درباره کمیت و کیفیت برگزاری این مراسم صحبت کرد. مراسمی که در عین استقبال غافلگیرکننده مردم از آن، با اعتراض‌هایی هم مواجه شد. این اعتراضات بیش از آن‌که در جریان مراسم بروز پیدا کند در ساعات پس از برگزاری مراسم در شبکه های اجتماعی دیده و شنیده شد. اما مراسم بدرقه کیارستمی در شان او و مردم بود؟
2016-07-11 18:26:03 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

دریا دادور از ادای احترام ژولیت بینوش به فیلمساز فقید ایرانی نوشت

شاخه گلی برای کیارستمی

ژولیت بینوش بازیگر سرشناس فرانسوی که در فیلم تحسین‌شده «کپی برابر اصل» با عباس کیارستمی همکاری کرده بود، در مراسمی که چند روز پیش در پاریس به منظور بزرگداشت فیلمساز نامدار ایران برگزار شد نتوانست حضور یابد اما با فرستادن شاخه گلی سفید که آن را روی صحنه گذاشته بودند به کیارستمی ادای احترام کرد. دریا دادور خواننده ایرانی با انتشار یادداشتی در صفحه فیسبوک خود به توصیف صحنه‌هایی از شب وداع با کارگردان بزرگ ایران در پاریس پرداخته است.
2016-07-11 17:20:23 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

فصل داغ انیمیشن‌ها در گیشه امریکا

غوغای 103 میلیون دلاری حیوانات خانگی

انیمیشن سه‌بعدی «زندگی مخفی حیوانات خانگی» با صداپیشگی لوییس سی. کی. و کوین هارت از جمعه گذشته توسط استودیوی یونیورسال در سینماهای امریکای شمالی روی پرده رفت و موفق شد با کشاندن هواداران فیلم‌های خانوادگی به سالن‌های سینما، فروش افتتاحیه خود را به 103.2 میلیون دلار برساند. به این ترتیب، «در جست‌وجوی دری» انیمیشن موفق پیکسار هم بعد از سه هفته صدرنشینی پیاپی بالاخره به زانو درآمد و بعد از «افسانه تارزان»، به رتبه سوم جدول پرفروش‌ها سقوط کرد.
2016-07-11 16:22:58 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

روایت تصویری آی‌سینما از مراسم بدرقه و خاکسپاری عباس کیارستمی

تا خانه دوست...

صبح دیروز مراسم بدرقه عباس کیارستمی به سوی آرامگاه ابدی‌اش با حضور جمع کثیری از اهالی سینما، چهره‌های فرهنگی و سیاسی و مردم علاقه‌مند از مقابل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. پیکر زنده یاد کیارستمی پس از مراسم بدرقه به لواسان و قبرستان «توک مزرعه» منتقل شد که در آن‌جا هم با حضور عده کثیری از هنرمندان و مردم به خاک سپرده شد. ویدیو کلیپ آی‌سینما از مراسم بدرقه و خاکسپاری این کارگردان فقید را تماشا کنید.
2016-07-11 14:30:47 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵

تحلیلی درباره شکست اخیر کارگردان صاحب‌سبک در گیشه

وقتی برند اسپیلبرگ دیگر نمی‌فروشد

یک هفته از آغاز نمایش گسترده «غول بزرگ مهربان» جدیدترین ساخته استیون اسپیلبرگ بعد از درام تاریخی «پل جاسوس‌ها» می‌گذرد و این در حالی است که افتتاحیه ضعیف فیلم تهیه‌کنندگان، منتقدان و هواداران پروپاقرص کارگردان برنده اسکار را حسابی بهت‌زده کرد. آیا فروش خیره‌کننده فیلم‌های ابرقهرمانی در سال‌های اخیر و نشانه‌هایی از این قبیل، حاکی از آن است که دوران فیلمساز نامداری همچون اسپیلبرگ به سرآمده؟ یا این شکست سنگین را باید صرفا دست‌اندازی در کارنامه حرفه‌ای موفق‌ترین کارگردان سینمای تجاری تلقی کرد و به بازگشت او امیدوار بود؟
2016-07-11 11:36:24 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵

روایت حسین علیزاده از آشنایی با عباس کیارستمی

غم ازدست‌دادن کیارستمی یاد «کانون» را دوباره زنده کرد

حسین علیزاده نوازنده و موسیقی‌دان ایرانی که فعالیت هنری خود را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرد، در آخرین گفت‌وگوی خود خاطراتی را از دوران طلایی کانون تعریف کرده است. او همچنین درباره آشنایی خود با عباس کیارستمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صحبت به میان آورده است.
2016-07-10 21:47:19 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵

تیم سابق «تخت گاز» با برنامه جدید «تور بزرگ» می‌آیند

گروه قبلی برنامه ورزشی پرطرفدار «تخت گاز» شامل جرمی کلارکسن، ریچارد هموند و جیمز می این روزها در ونیز ایتالیا مشغول ضبط برنامه‌ای تازه هستند و به زودی با «تور بزرگ» (The Grand Tour) از شبکه «آمازون پرایم» روی آنتن تلویزیون می‌روند. همزمان، کریس ایونز از جدایی خود از سری جدید برنامه پربیننده «تخت گاز» خبر داده است.
2016-07-10 20:03:42 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید