سایر رسانه‌ها

بازگشت
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵

با دستور معاونت سیما

افخمی و فراستی از «هفت» رفتند

فصل سوم برنامه «هفت» از مهرماه سال 94 با سردبیری و اجرای بهروز افخمی روی آنتن شبکه سه رفت، درو جدید برنامه به دلیل جهت‌گیری‌های مجری و منتقد ثابتش مسعود فراستی با حاشیه‌های زیادی همراه بود و این حاشیه ها هر چند هفته یک بار صدای تعدادی از اهالی سینما را در می آورد. و بالاخره با گذشت نزدیک به ده ماه از پخش «هفت» مدیران تلویزیون با بیشتر شدن حاشیه های برنامه به تغییر عوامل سازنده «هفت» رای دادند و بهروز افخمی و مسعود فراستی از این برنامه رفتنی شده اند. هر چند در آخرین برنامه «هفت»، افخمی گفته بود با پایان ماه رمضان، این برنامه باز هم با حضور او پخش خواهد شد، اما به نظر می‌رسد با دستور مستقیم معاون سیما کار این کارگردان در مهم‌ترین برنامه سینمایی تلویزیون تمام شده است
2016-06-29 14:37:15 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵

بعد از پرویز پرستویی، حمیدرضا آذرنگ و پگاه آهنگرانی

جدیدی، زنگنه و پورحسینی به «قاتل اهلی» پیوستند

در حالی که پیش از این حضور پرویز پرستویی، حمیدرضا آذرنگ و پگاه آهنگرانی در «قاتل اهلی» تازه‌ترین فیلم مسعود کیمیایی قطعی شده بود حالا خبر می‌رسد سه بازیگر از سه نسل مختف سینمای ایران به عنوان تازه‌ترین چهره ها با فیلم کیمیایی قرار داد بسته اند.
2016-06-29 12:36:27 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵

علی سرتیپی:امسال بیش از 9 میلیون نفر به سینما رفتند

فروش سه ماه اول اکران 95 معادل کل فروش سال 93

رئیس کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران به تازگی آمار و ارقامی در مورد میزان حضور تماشاچیان فیلم‌های سینمایی اعلام کرده است که از افرایش چشمگیر مخاطبان در سه ماه اول سال 95 حکایت دارد. به گفته علی سرتیپی فروش فیلم‌های سینمایی در سه ماه اول سال 95 از فروش کل فیلم‌های سینمایی در سال 93 بیشتر بوده است. این گفته در حالی مطرح شده است که در سال 93 فیلم هایی نظیر «شهر موش‌ها2»، «طبقه حساس» و «آتش بس2» به اکران درآمده بودند.
2016-06-28 13:26:06 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵

سینماگران یاد باد اسپنسر را گرامی داشتند

«پاگنده» از دنیا رفت

باد اسپنسر دیروز دوشنبه در ۸۶ سالگی در رم از دنیا رفت. وی که بازیگر مجموعه‌ای از کمدی‌ اسپاگتی‌های ایتالیایی بود در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ به چهره‌ای مشهور بدل شد.
2016-06-28 13:20:23 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵

با انتشار پیامی خطاب به علیخانی

«ماه عسل» را دوست دارم اما به خاطر «هفت» به این برنامه نمی روم!

پرویز پرستویی خودش را در زمره‌ی مخاطبان «ماه عسل» قرار داده و به احسان علیخانی بابت ساخت این برنامه خسته نباشید گفته است. این بازیگر در عین حال علت نیامدن به برنامه افطار شبکه سه را تولید و پخش برنامه «هفت» در این شبکه عنوان کرد که به اعتقاد وی «به نوعی تیشه به ریشه سینما می‌زند».
2016-06-26 14:57:47 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵

احمدرضا درویش:

«رستاخیز» گروگانی است که باید آزاد شود

احمدرضا درویش کارگردان فیلم سینمایی «رستاخیز» که از توقیف آخرین ساخته‌اش نزدیک به یک سال می‌گذرد، اعلام کرده که این فیلم فرزند، اعتقاد و روح او است که این روزها در سلولی زندانی شده است و اگر «رستاخیز» به نمایش درنیاید دیگر فیلمی را جلوی دوربین نخواهد برد.
2016-06-26 14:34:00 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵

ابراهیم حاتمی‌کیا در بیمارستان بستری شد

ابراهیم حاتمی‌کیا، کارگردان فیلم‌های «آژانس شیشه‌ای»، «روبان قرمز»، «بادیگارد» و... امروز با حضور در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد. این کارگردان برای پیگیری روند درمانی خود و خارج کردن سنگ کیسه صفرا قرار است امروز تحت زیر تیغ جراحی برود. نزدیکان این کارگردان حال عمومی او را مساعد اعلام کردند.
2016-06-26 14:16:06 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۶ تير ۱۳۹۵

محمدرضا آهنج:

پخش مینی‌سریال در رمضان سیاست درستی نیست

محمدرضا آهنج که خود تجربه ساخت سریال مناسبتی برای ماه رمضان را دارد معتقد است مینی سریال هایی که در ایام قدر پخش می شوند، معمولا قربانی می شوند چراکه مخاطب گاه چند قسمت از آنها را از دست می دهد.
2016-06-26 12:55:44 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵

واکنش تهیه‌کننده «دلم می‌خواد» به خبر رفع مشکل آن

استاد بهمن‌آرا به ریاست سازمان سینمایی درآمدند

در حالی که به تازگی اعلام شده بود مشکل آخرین فیلم بهمن فرمان‌آرا، یعنی «دلم می‌خواد» حل شده و بانک آینده سرمایه‌گذاری آن را بر عهده گرفته است. علی تقی‌پور تهیه‌کننده قبلی این فیلم سینمایی، یادداشتی پرکنایه در این‌باره را منتشر کرده و آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده است که متن آن را در ادامه می‌خوانید.
2016-06-25 17:25:30 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵

حرف‌های صریح تهیه‌کننده «من ناصر حجازی هستم» درباره حاشیه های اکران فیلم

سرنوشت عجیب پرفروش‌ترین مستند سینمای ایران

امیر رفیعی تهیه‌کننده «من ناصر حجازی هستم» که به دلیل پخش تیز ماهواره‌ای این فیلم به دادگاه رسانه احضار و با قرار وثیقه آزاد شد به تازگی گفت‌وگوی مفصلی درباره این فیلم و اتفاقاتی که در این مدت افتاده است با خبرگزاری ایلنا داشته که در آن به سنگ‌اندازی‌های کسانی اشاره می‌کند که در زمان حیات حجازی نیز دوست نداشتند موفقیت او را ببینند.
2016-06-25 14:26:21 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵

سیدامیر سیدزاده خبر داد:

ارشاد در جریان نمایش «مادر قلب‌اتمی» در کاناداست

سیدامیر سیدزاده گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان و حبیب ایل‌بیگی نیز از اکران فیلم سینمایی «مادر قلب اتمی» در دانشگاه تورنتو کانادا مطلع هستند.
2016-06-25 14:03:05 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵

«ارادتمند،نازنین،بهاره تینا» توقیف می‌شود؟

فیلم جدید کاهانی جای اصلاح باقی نگذاشت

در هفته گذشته حاشیه‌ها و گمانه زنی‌های بسیاری در مورد اکران فیلم «ارادتمند،نازنین،بهاره،تینا» به وجود آمد که از عدم دریافت پروانه نمایش این فیلم حکایت می‌کرد. پس از گذشت چند روز و شنیدن اخبار ضد و نقیض متعدد بالاخره یکی از اعضای این شورا آب پاکی را روی دست عبدالرضا کاهانی کارگردان این فیلم ریخت. محمد حسین لطیفی می‌گوید سوژه فیلم جدید کاهانی از ابتدا مورد دارد و به همین دلیل جایی برای اصلاح این فیلم باقی نمانده و شورای پروانه نمایش، اجازه اکران این فیلم را صادر نخواهد کرد. به نظر می‌رسد آخرین ساخته عبدالرضا کاهانی، مانند «عصبانی نیستم»، «خانه پدری» و... به جمع فیلم‌های توقیفی اضافه خواهد شد.
2016-06-25 13:26:08 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵

تصاویر تازه‌ای از کامبیز دیرباز و دیگر بازیگران فیلم اطیابی

تازه‌ترین عکس‌ها از پروژه «ماه‌گرفتگی»، فیلمی با موضوع وقایع 88

فیلم‌برداری فیلم «ماه‌گرفتگی» به کارگردانی مسعود اطیابی که به حوادث انتخابات سال 88 می‌پردازد ادامه دارد. در این فیلم کامبیز دیرباز و سارا خویینی‌ها، نقش‌های اصلی را ایفا می‌کند. به تازگی عکس‌هایی از این فیلم منتشر شده که مربوط به صحنه‌های تظاهرات در خرداد ماه سال 88 است. مسعود اطیابی سال گذشته پروانه ساخت این فیلم را دریافت کرد و با پشت سر گذاشتن نوروز فیلم‌برداری، را آغاز کرد.
2016-06-25 13:21:48 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵

شورای صنفی نمایش اعلام کرد

برنامه تعطیلی سینماها در لیالی قدر

سخنگوی شورا صنفی نمایش، اعلام کرد در ایام شب‌های قدر سینماهای کشور به طور کامل تعطیل است و در روزهای بین تعطیلی نیز از ساعت 19 به بعد فعالیت نخواهند کرد. به این ترتیب، روزهای پنج و هفت تیرماه سالن‌های سینما در سراسر کشور تعطیل هستند و چهارم و ششم نیز فعالیت سینماها تا قبل از ساعت 19 خواهد بود.
2016-06-22 18:53:27 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵

مشکل «دلم می‌خواد» حل شد

فرمان‌آرا منتظر پروانه ساخت «صحبتی با جنون»

بهمن فرمان آرا تازه‌ترین فیلم‌نامه‌اش با عنوان «صحبتی با جنون»، را برای دریافت پروانه ساخت به وزارت ارشاد ارائه کرد. همچنین، مشکل «دلم می‌خواد» نیز با معرفی بانک آینده به عنوان سرمایه‌گذار حل شده منتظر جواب شورای پروانه نمایش است.
2016-06-22 14:28:30 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵

پس از 14 سال

بازگشت غفوریان با «زیر آسمان شهر 4»

پس از شکست قسمت سوم سریال «زیر آسمان شهر»، مهران غفوریان دیگر به سمت سریال سازی نرفت و تصمیم گرفت به عنوان بازیگر به فعالیت خود ادامه دهد. اما به نظر می‌رسد او قصد دارد قسمت چهارم این سریال را جلوی دوربین ببرد. در قسمت سوم «زیر آسمان شهر» بازیگران مطرحی همچون اکبر عبدی و زنده یاد رضا ژیان به این مجموعه اضافه شدند، اما همزمانی آن با پخش سریال «پاورچین» مهران مدیری باعث شد این سریال مانند دو قسمت قبلی‌اش مورد توجه مخاطبان قرار نگیرد و به نوعی با شکست مواجه شود.
2016-06-22 14:11:07 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵

«در مدت معلوم2» ساخته می‌شود

سال گذشته در حالی «در مدت معلوم» به نمایش درآمد که کمتر کسی فکر می‌کرد این فیلم با اقبال مخاطبان مواجه شود. اما با آغاز نمایش عمومی «در مدت معلوم»، اولین ساخته وحید امیر خانی توانست با فروش بسیار زیادی مواجه شود نزدیک به 4 میلیارد تومان در پاییز 94 فروش کند. اما امروز تهیه کننده این فیلم از ساخت قسمت دوم «درمدت معلوم» خبر داده و گفته است که در قسمت دوم از کاراکترهای قسمت اول استفاده نخواهد شد و سوژه داستان بناست در موقعیتی تازه و با قصه ای نو ادامه پیدا کند.
2016-06-22 13:57:10 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۲ تير ۱۳۹۵

میرکریمی، متوسلانی، الوند و ... از عکاس قدیمی گفتند

در مراسم بزرگداشت اصغر بیچاره چه گذشت

مراسم بزرگداشت زنده یاد اصغر بیچاره با حضور جمعی از هنرمندان و سینماگران کشور در تالار سیف‌الله داد خانه سینما برگزار شد.
2016-06-22 11:26:44 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵

رئیس سازمان سینمایی اعلام کرد:

آماده‌ایم فیش حقوقی‌ خود و مدیران گذشته را منتشر کنیم

صبح امروز حجت الله ایوبی رئیس‌سازمان سینمایی در جمع خبرنگاران در پی حاشیه‌های انتشار فیش حقوقی مسئولان، گفت: هر چند خود را حافظ آرامش سینما می‌دانم اما آمادگی انتشار فیش‌های حقوقی خودم و مدیران قبلی را دارم.
2016-06-21 18:41:44 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵

«سرطلایی» در مرحله نگارش

دستیار اصغر فرهادی، مستند همایون بهزادی را می‌سازد

کاوه سجادی حسینی کارگردان فیلم «بوفالو» که در فیلم «فروشنده» دستیار اصغر فرهادی بود، تصمیم گرفته مستند با نام «سرطلایی» را جلوی دوربین ببرد. این مستند قرار است به زندگی همایون بهزادی مهاجم سال‌ها دور باشگاه پرسپولیس بپردازد. همایون بهزادی عضو تیمی بود که در آن مسابقه معروف توانست 3 گل از 6 گل بازی را به استقلال (تاج سابق) بزند. بهزادی دوم بهمن ماه سال 94، بر اثر ایست قلبی در گذشت.
2016-06-21 14:41:35 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید