ویدئو

بازگشت
چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گو با اشکان خطیبی مدیر اجرایی کاخ جشنواره جهانی فجر

مهمانان خارجی سفیران خوبی برای جشنواره خواهند بود

اشکان خطیبی در جشنواره جهانی فجر تجربه جالبی به عنوان مدیر اجرایی کاخ جشنواره از سر گذراند، تجربه‌ای که با توجه به مواجه شدن او و دیگر ایرانی‌های حاضر در جشنواره با مهمانان خارجی می‌توانست به اتفاقات و تجربه‌های جدید و جالبی منتهی شود. همین نکته بهانه‌ای بود تا در روز پایانی جشنواره جهانی فجر به سراغ او برویم و ببینم در شش روز برگزاری این جشنواره، به عنوان مدیر اجرایی با چه چالش‌ها و اتفاقاتی مواجه بوده است.
2016-04-27 04:24:16 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گو با رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فجر

چیزی برای مخفی کردن نداشتیم

رضا میرکریمی به گفته بسیاری از مهمانان خارجی توانست سی و چهارمین دوره جشنواره جهانی فجر را آبرومند و با نظم کمتر تجربه شده ای در ایران برگزار کند، هر چند در برخی زمینه‌ها دبیر جشنواره جهانی فجر معتقد است نواقصی وجود داشته اما معتقد است این کمبودها در سال اول اتفاقی غیرطبیعی نیست ولی سال آینده تلاش می‌شود این مشکلات هم برطرف شود. او در آخرین روز برگزاری جشنواره جهانی فجر به سوال‌های آی سینما پاسخ داد.
2016-04-26 22:51:53 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۵

اندرو لا در گفت‌وگو با آی سینما:

دی‌کاپریو و دیمن را انتخاب می‌کردم، نیکلسن را نه!

هر چند در کارنامه کاری اندرو لا کارگردانی بیش از 40 فیلم دیده می‌شود اما در جهان او را بیشتر با کارگردانی سه گانه «روابط شیطانی/ Infernal Affairs» می‌شناسند، سه گانه‌ای که سه سال پس از ساخته شدن نخستین قسمت آن مارتین اسکورسیزی امتیازش را خرید و براساس آن فیلم برنده اسکار «رفتگان» را ساخت. لا در گفت‌و‌گوی ویدویی‌اش با آی‌سینما از حس و حال‌اش نسبت به اثر اسکورسیزی و دنیای سینمایی خودش می‌گوید.
2016-04-26 13:08:56 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی ویدیویی آی‌سینما با خوزه لوییز گوئرین

صنعت و هنر سینما از هم جدا شده‌اند

خوزه لوییز گوئرین یکی از مهم‌ترین چهره‌های سینمای مستند و تجربی در جهان است. این کارگردان و مدرس اسپانیایی یکی از داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره جهانی فجر است. او در گفت‌و‌گو با آی‌سینما از وضعیت فعلی سینما جهان می‌گوید؛ این‌که جایگاه مخاطب در سینمای فعلی کجاست و آیا فاصله‌ای که امروز بین سینمای هنری و متفکر با مخاطب عام افتاده قابل جبران است یا نه.
2016-04-25 17:39:16 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی آی‌سینما با تیان ژوانگ ژوانگ

سینمای تجاری در چین پیشرفت کرده است

هر چند مارتین اسکورسیزی، فیلم «اسب دزد» به کارگردانی تیان ژوانگ ژوانگ را یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های خود می ‌داند اما ژوانگ ژوانگ در چین به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان استعدادیاب محسوب می‌شود. او که یکی از داوران بخش سینمای سعادت در جشنواره جهانی فجر است، در گفت‌وگو با ‌آی‌سینما از وضعیت اقتصادی سینمای چین می‌گوید و اینکه چرا امروز سینمای چین یکی از مهم‌ترین بازارهای سینمایی در جهان است.
2016-04-25 13:57:57 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۵

حرف‌های صریح فاطمه معتمدآریا درباره حضور جهانی فیلم‌های ایرانی

«سینمای ایران» در همه‌جای دنیا یک تیتر مثبت است

در بین بازیگران زن فاطمه معتمدآریا یکی از مهم‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین چهره های بین المللی سینمای ایران است. او در گفت‌و‌گو با آی سینما از نگاه جهانی به سینمای ایران و دلایل اعتبار فیلم‌های ایرانی می‌گوید. معتمدآریا اما در بخش دیگری از صحبت‌هایش توصیه جالب و غیرمنتظره‌ای برای فیلمسازان جوان دارد تا فیلم‌های‌شان در سطح جهان بهتر دیده شوند. ویدیوی این گفت‌و‌گو را ببینید.
2016-04-25 04:22:27 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

تهیه‌کننده نامزد اسکار در گفت‌وگو با آی سینما:

سلبریتی‌ها نمی‌توانند اعتبار یک جشنواره باشند

ایوو فلت تهیه کننده اهل کشور استونی یکی از داوران بخش سینمای سعادت جشنواره جهانی فجر است. مدیرعامل کمپانی «آل فیلم» در مقام تهیه کننده با فیلم «نارنگی‌ها» نامزد دریافت جایزه اسکار شد. او در گفت‌و‌گو با آی سینما از مختصات سینمای استونی بیشتر می‌گوید و نظر جالبی در خصوص جشنواره جهانی فجر می‌دهد.
2016-04-24 22:52:18 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌وگوی آی سینما با تهیه‌کننده سرشناس فرانسوی

امانوئل پره‌وو: فضای جشنواره شگفت‌انگیز است!

امانوئل پره‌وو تهیه‌کننده سرشناس فرانسوی از جمله مهمانان سی و چهارمین جشنواره جهانی فجر است که برای داوری آثار بخش مسابقه بین‌الملل به ایران آمده است. پره‌وو در گفت‌وگو با آی‌سینما درباره ماجرای آشنایی‌اش با لوک بسون فیلمساز مطرح فرانسوی، فعالیت در دو ژانر انیمیشن و اکشن و همچنین تمایل به همکاری با فیلمسازان مستعد ایرانی حرف‌های جالبی زد.
2016-04-24 21:40:45 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
يكشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌وگو با سعید آقاخانی و مهرداد صدیقیان درباره «اروند»

داستان 175 غواص یک موضوع ملی‌ست

فیلم «اروند» ساخته پوریا آذربایجانی برای نخستین بار روز جمعه در جشنواره جهانی فیلم فجر روی پرده رفت و با واکنش مثبت تماشاگران روبه‌رو شد. سعید آقاخانی و مهرداد صدیقیان در گفت‌وگو با آی سینما درباره تجربه بازی در این فیلم با موضوع جنگ، ماجرای 175 غواص شهید و چالش‌هایی که هنگام بازی در این فیلم تجربه کرده‌اند، صحبت می‌کنند.
2016-04-24 12:22:06 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

فرشته طائرپور به آی سینما خبر داد:

احیای دوباره سینمای کودک از نیمه دوم سال

فرشته طائرپور با سه دهه تجربه در زمینه تهیه‌کنندگی و کارگردانی ورک شاپی با موضوع تهیه‌کنندگی در جشنواره جهانی فجر برگزار کرد. او در گفت‌و‌گوی ویدویی خود با آی‌سینما از این ورک‌شاپ و مواجه شدن با یک سری جوان علاقه‌مند به سینما می‌گوید. این تهیه‌کننده در بخش دیگری از گفت‌و‌گویش به اقدامات جدی شورای راهبردی سینمای کودک اشاره می کند و می‌گوید از نیمه دوم سال جاری تاثیرات تصمیمات این شورا قابل مشاهده است.
2016-04-23 20:21:37 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

کلیپ آی سینما از حاشیه و متن نیمه اول جشنواره فجر

از ورک‌شاپ تا سلفی!

در سه روز اول جشنواره جهانی فجر چهره‌های متعددی به پردیس چارسو رفتند. نمایش فیلم‌ها، برپایی ورک‌شاپ‌ها،‌ سر زدن به بازار فیلم، اجرای موسیقی زنده و گپ و گفت با سینماگران داغ بود. کلیپ آی سینما از حال و هوای جشنواره و حضور سینماگران سرشناس ایرانی و خارجی در محل برپایی این رویداد سینمایی را ببینید.
2016-04-23 15:09:08 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی ویدیویی آی‌سینما با بابک کریمی

نباید از جشنواره‌های خارجی کپی کنیم

هر چند عموما بابک کریمی را به عنوان بازیگر برخی فیلم های مهم سینمای ایران از جمله «جدایی نادر از سیمین» و «ماهی و گربه» می ‌شناسند اما او تا قبل از اینکه در ایران به عنوان بازیگر شناخته شود، در ایتالیا سینما تدریس می‌کرد و از طرفی با توجه به همکاری‌اش با جشنواره ونیز نقش مهمی در برقراری ارتباط این جشنواره با سینمای ایران با داشته است. به سراغ او رفتیم تا ببینیم انتقاداتی که به جشنواره جهانی فجر می‌کنند تا چه حد درست و دقیق است.
2016-04-23 14:19:01 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت و‌گوی ویدیویی آی سینما با اسیر آلتونا ایزا

در اسپانیا هم فقط کمدی می‌فروشد!

اسیر آلتونا ایزا کارگردان 47 ساله اسپانیایی با فیلم «هنگامه سقوط یک درخت/ Amama When a Tree Falls» حضور نسبتا موفقی در جشنواره های 2015 داشت و حتی نامزد جایزه بهترین فیلم جشنواره سن سباستین شد. این کارگردان اسپانیایی در گفت‌و‌گو با آی سینما از دلایل حضورش در جشنواره فجر می‌گوید و اطلاعات جالبی از وضع سینمای مستقل اسپانیا و ژانر فیلم‌های محبوب مردم در این کشور صحبت می‌کند.
2016-04-23 13:27:21 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفتگوی ویدیویی آی‌سینما با شهرام با مکری

بیشتر جشنواره‌ها محل کشف استعدادهای گمنام‌اند

شهرام مکری از آن دسته کارگردانان جوانی است که به واسطه ساخت آثار موفقی چون «ماهی و گربه» حضور پررنگی در جشنواره‌های خارجی داشته است. به بهانه همین تجربه به سراغ او رفتیم تا انتقاداتی را که این روزها در زمینه‌های مختلف به جشنواره جهانی فجر می‌شود، از نگاه او و در مقایسه بین جشنواره فجر و جشنواره‌های خارجی بررسی کنیم.
2016-04-23 12:19:29 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی ویدیویی آی سینما با حجت الله ایوبی/ بخش دوم

«ابد و یک روز» به جشنواره‌های جهانی می‌رود

حجت‌الله ایوبی در بخش دوم گفت‌و‌گوی اختصاصی‌اش با آی‌ سینما از پروژه‌های سنگینی که علیه فیلم «ابد و یک و روز» طراحی شده بود می‌گوید، او اطمینان می‌دهد این فیلم مشکلی برای حضور در جشنواره‌های خارجی نخواهد داشت، رئیس سازمان سینمایی در ادامه از ابهامات انحلال شورای عالی سینما و سختی‌هایی که در این سه سال بر سازمان سینمایی گذشت صحبت می‌کند.
2016-04-22 13:21:38 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
جمعه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۵

ویدئوی آی سینما از حرف‌های اصغر فرهادی در ورک‌شاپ جشنواره فجر

لذت فیلم ساختن یا فیلمساز بودن؟

چند ساعت پیش از آن که حضور «فروشنده» در جشنواره کن 2016 قطعی شود، اصغر فرهادی در حاشیه جشنواره جهانی فیلم فجر ورک‌شاپی برای هنرجویان و علاقه‌مندان فیلمسازی برگزار کرد و از تجربه‌های خود صحبت کرد. دقایقی از حرف‌های فرهادی در این سخنرانی کارگاهی درباره مباحث مورد علاقه‌اش را تماشا کنید.
2016-04-22 05:29:46 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی ویدویی آی سینما با حجت‌الله ایوبی/ بخش اول

فیلم‌سازان ایرانی اول برای مردم‌شان فیلم بسازند

با گذشت دو روز از آغاز جشنواره جهانی فجر، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی مهمان آي سینما شد و درباره نحوه برگزاری جشنواره امسال، امکان تداوم حضور رضا میرکریمی به عنوان دبیر جشنواره، تفاوت‌های جشنواره امسال با دوره قبل، معضل عدم حضور فیلم‌هایی از فیلمسازان مشهور ایرانی در جشنواره و برخی مسائل و حواشی مسائل روز سینما به گفت‌و‌گو نشست. بخش اول گفت‌و‌گوی آی سینما با رئیس سازمان سینمایی را تماشا کنید.
2016-04-21 19:44:54 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
پنجشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۵

گفت‌و‌گوی ویدویی آی سینما با الکساندر ساکوروف

آمده‌ام نسل جدید سینمای ایران را ببینم

الکساندر ساکوروف سرشناس ترین مهمان خارجی جشنواره جهانی فجر است. فیلمساز برجسته روسی که در کارنامه کاری‌اش آثار مهمی‌ چون «کشتی نوح روسی»، «فاوست»، «الکساندرا»، «مادر و پسر» و «پدر و پسر» دیده می‌شود در گفت‌و‌گو با آی‌ سینما از جهان فیلم‌سازی اش، نگاهی به سینمای امروز جهان و علاقه و احترامش به سینمای ایران می‌گوید. ویدیوی این گفت‌و‌گو را ببیند.
2016-04-21 14:53:24 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵

ویدئوی خوشامد گویی ایوبی به فیلمساز سرشناس روس

ساکوروف: خوشحالم که در «ایران بزرگ» هستم

در اولین روز جشنواره جهانی فیلم فجر الکساندر ساکوروف کارگردان سرشناس روسی در محل برگزاری جشنواره حضور پیدا کرد، همزمان با حضور او در غرفه آی‌سینما برای گفت‌و‌گو، حجت الله ایوبی هم به پردیس چارسو آمد، ایوبی پس از بازدید از بازار جشنواره راهی غرفه آی‌سینما شد تا رسما به این کارگردان سرشناس روس خوش آمد بگوید، در این خوش‌آمد گویی صحبت‌های جذابی هم رد و بدل شد، ویدیوی این خوش‌‌آمدگویی را اختصاصی در آی‌سینما ببینید.
2016-04-20 21:49:45 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید
سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵

جشنواره جهانی فیلم فجر را با آی سینما دنبال کنید

سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر از فردا یکم اردیبهشت به شکل رسمی در پردیس چارسو آغاز می‌شود و به مدت شش روز ادامه خواهد داشت. علاوه بر نمایش فیلم‌های منتخب ایرانی در کنار آثار خارجی، نوزدهمین بازار بین‌المللی فیلم ایران هم در حاشیه جشنواره برگزار می‌شود. اخبار و گزارش‌های این جشنواره را در قالب متن و تصویر و ویدئو با آی سینما دنبال کنید.
2016-04-19 12:26:26 iCinema - آی سینما؛ اخبار سینمای ایران و جهان
به اشتراک بگذارید fb tw gp pi
نظر دهید